Wakacje z biurem podróży – jak to wygląda?

Sezon wakacyjny za pasem. Nareszcie, czas błogiego leniuchowania, słońce oświecające strudzone pracą i nauką oblicza, plażing na białym piasku, chodzenie po górach, pławienie się w morzu… Jeżeli organizację tych wakacji po raz pierwszy zrzucasz na barki profesjonalnego biura podróży tj. ITAKA, to na pewno masz mnóstwo pytań pod wspólnym hasłem – jak to będzie w praktyce wyglądać? Cóż, trafiasz oto w odpowiednie miejsce. Poprowadzimy Ciebie za rękę wśród zawiłych kwestii dotyczących wyjazdu na wakacje z biurem podróży. Możesz już zacząć się pakować, ale koniecznie przeczytaj ten artykuł!  

Przewagi wakacji z biurem podróży 

Na wstępie warto rozważyć kwestię fundamentalną, a zatem zadać odwieczne pytanie czy lepiej z biurem podróży, czy raczej na własną rękę. O ile wakacyjne wyjazdy nad polskie morze czy w polskie góry są łatwe do ogarnięcia przez podróżniczego laika, o tyle wylot w bardziej egzotyczne kierunki może być sporym wyzwaniem logistycznym. To prawda, że w świecie zdominowanym przez internetowe platformy turystyczne, które stają się głównymi miejscami do rezerwacji lotów, hoteli i wycieczek, rola biura podróży może wydawać się malejąca. Jednak pośród ogromnego morza informacji i opcji dostępnych na wyciągnięcie ręki, jest coś bezcennego w wiedzy i osobistym podejściu profesjonalistów w branży. 

Wyobraź sobie, że posiadasz oto osobistego konsjerża, który poświęca czas na organizację wakacyjnych aktywności dopasowanych idealnie do Twoich potrzeb, który doradzi zawsze w sprawach budżetu wakacyjnego. Mało tego, pracownicy biura podróży za Ciebie dokonają wszelkich koniecznych rezerwacji, zabukują bilety lotnicze i hotelowe. Starczy stawić się na czas i wsiąść do samolotu. Niezależnie od tego, czy pragniesz romantycznego wypadu na plażę, przygody pełnej adrenaliny, czy też odkrywania lokalnych kultur i tradycji, dobre biuro podróży może przekształcić te wizje w rzeczywistość. Wielka to oszczędność czasu, energii no i pieniędzy – wszystko to lepiej spożytkować podczas upragnionego wypoczynku. 

Od planowania wakacji do wylotu

Na początku zawsze jest plan. Ten może stać się jeszcze lepszy, jeżeli skonsultujesz go i dopracujesz z pracownikiem dobrego biura podróży. Może przyjdziesz z gotową propozycją kierunku wakacyjnej peregrynacji, a może zdasz się na mądre sugestie… Od razu zyskasz też niezbędne informacje na temat koniecznych dokumentów – czy potrzeba wizy, jak długo ważny musi być paszport, jaką walutę przygotować na wyjazd? Istotne też będzie wstępne ustalenie kosztorysów, bazując na dostępnym budżecie wakacyjnym. Biuro podróży podpowie jak uniknąć niepotrzebnych wydatków. Co może jeszcze ważniejsze, pracownicy biura pomogą w zakupie stosownego ubezpieczenia urlopowego (strasznie ważna sprawa), przedstawią też ofertę dodatkowych wycieczek fakultatywnych. Ukoronowaniem wstępnych rozmów będzie podpisanie umowy – wszystko musi być czarno na białym! Tuż przed wylotem otrzymasz także wszystkie dokumenty podróży.

W dzień wylotu trzeba być na lotnisku nieco wcześniej. Pierwsza rzecz to ustalenie terminalu startowego, z którego ruszysz na wakacje życia. W trakcie odprawy otrzymasz bilety lotnicze wraz z karta pokładową. Uzbrojony w wiedzę z biura podróży, świetnie wiesz jakie obowiązują limity ciężaru bagażu podczas lotu. Nie może być żadnych zaskoczeń! Nadmiary będą do odbioru na lotnisku docelowym. Już tylko przejście przez bramkę bezpieczeństwa, to konieczna kontrola dla pasażerów. W czasie boardingu (wsiadania na pokład samolotu) jeszcze raz poproszą o bilety i kartę pokładową. Start! 

Nareszcie na miejscu! 

Po odebraniu bagaży na lotnisku docelowym czas na spotkanie ze swoim rezydentem czyli przedstawicielem biura podróży. Opowie on gdzie się udać, jak dojechać do zabukowanego wcześniej hotelu, czy jest możliwość wynajęcia samochodu. Okaże się także, jaki jest ostateczny plan dodatkowych zajęć i wycieczek fakultatywnych. Rezydent nie wejdzie z Toba do hotelu, więc od tej pory zaczynasz samodzielny urlop, ale według ustalonego wcześniej planu. Jeżeli jest to opcja all inclusive (bardzo popularna) otrzymasz na rękę specjalna opaskę. pracownicy hotelu będą wiedzieć, że masz dostęp do dodatkowych opcji hotelowych, na przykład darmowych drinków. Udanego wypoczynku i zwiedzania!   

Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy. W dzień wyjazdu (wszystko zgodnie z rozpiska biura podróży) czas się wymeldować z hotelu i poczekać na transfer na lotnisko. I znowu odprawa, bramka bezpieczeństwa, boarding, no i powrót do domu. Z pięknymi zdjęciami i wspomnieniami oczywiście!