Jak zrobić świeczki DIY

Jak zrobić świeczki

Ręcznie robione świeczki to unikalne i artystyczne produkty, które są tworzone przez rękodzielników. Mogą one być wykonane z różnych materiałów, takich jak wosk, parafina, soja lub inne naturalne składniki. Często są one ozdobione dodatkami, takimi jak kolorowe dodatki, zapachy i dekoracje, aby stworzyć piękne i unikalne produkty. Świeczki ręcznie robione są wspaniałe, ponieważ każda jest jedyna w swoim rodzaju i stanowi dzieło sztuki, które może być wykorzystywane jako element dekoracji lub jako prezent.

Składniki

  • Jedno opakowanie wosku sojowego do wyrobu świec
  • Jedno opakowanie dużych knotów do świec
  • Jedna butelka olejku zapachowego
  • Jedna szpatułka
  • Jeden pojemnik żaroodporny
  • Jeden podwójny kocioł
  • Jeden termometr
  • Jedna para pałeczek lub ołówków

Krok 1: Zmierz wosk

Zanim rozpoczniesz proces tworzenia świec, upewnij się, że masz czystą, płaską powierzchnię do pracy. Możesz również zabezpieczyć powierzchnię gazetami lub ręcznikami papierowymi. Odsuń wszystko, na czym nie chcesz, aby znalazł się wosk.

Odmierz ilość wosku potrzebną do wypełnienia pojemnika, a następnie podwoić ją. Tyle właśnie wosku będziesz potrzebować do roztopienia.

Krok 2: Roztopienie wosku

Wlej wosk do podwójnego kotła i pozwól mu się roztopić przez 10 do 15 minut, często mieszając.

Krok 3: Dodaj olejki zapachowe

Kiedy wosk w Twojej świecy jest roztopiony, nadszedł czas, aby dodać olejki zapachowe. Postępuj zgodnie z instrukcjami na opakowaniu wosku, aby dowiedzieć się ile go dodać. Po prostu wlej je do roztopionego wosku i mieszaj przez kilka sekund. Chociaż ten krok jest opcjonalny, zdecydowanie polecamy go, aby uzyskać piękny kwiatowy zapach.

Krok 4: Przymocuj knot

Knot musi być przymocowany do dna pojemnika przed wlaniem wosku. Możesz przymocować knot zanurzając go w topiącym się wosku, a następnie szybko przyklejając go do dna pojemnika. Pozostaw wosk na pięć minut, aby stwardniał. Możesz też przykleić go za pomocą kleju.

Krok 5: Wlewanie wosku

Świeczki DIY

Zanim przelejesz wosk do swojego pojemnika, pozwól mu ostygnąć przez kilka minut.

Następnie powoli przelej wosk do swojego pojemnika. Przytrzymaj knot na miejscu, ale nie ciągnij za niego. Zostaw niewielką ilość wosku w kotle, aby później uzupełnić świecę.

Krok 6: Zabezpiecz knot

Aby knot nie kołysał się w roztopionym wosku, musisz go zabezpieczyć na miejscu. Połóż dwie pałeczki na górze pojemnika. Umieść knot pomiędzy nimi, tak aby pozostał na swoim miejscu, gdy wosk stwardnieje.

Pozostaw wosk na cztery godziny w temperaturze pokojowej.

Krok 7: Dodaj więcej wosku

Jeśli Twoja świeca stwardniała z nieestetycznym wierzchem (np. pęknięcia lub dziury), po prostu podgrzej ponownie i dodaj pozostały wosk. Pozostaw do stwardnienia.

Krok 8: Przyciąć knot

Knot Twojej świecy powinien mieć mniej niż pół cala długości. Jeśli po zapaleniu świeca migocze lub ma wysoki płomień, przytnij knot.

Możesz również polubić…